AK Parti-MHP Yakınlaşması Çanakkale'de

Meclis gündemindeki anayasa çalışmalarında MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin görüşleriyle başlayan AK Parti MHP yakınlaşması yerel bölgelerde de yaşanmaya başladı. MHP İl Başkanlığı düzeyindeki bir heyet, AK Parti İl Başkanı Yeşim Karadağ'ı ziyaret etti.

04.01.2017 - 14:38
04.01.2017 - 14:38
AK Parti-MHP Yakınlaşması Çanakkale'de

Terör olaylarına tepki için yapılan yürüyüşte biraraya gelen başkanlar, aradan uzun zaman geçmeden yeniden buluştu. 

Anayasa değişikliği ile ilgili çalışmanın Meclis Genel Kurulunda gerçekleştirilecek olan oylamasının arifesinde gerçekleşen ziyarette il başkanları güncel meseleler hakkında istişare etme fırsatı buldular.
 
İl Başkanı Karadağ, Milliyetçi Hareket Partisinin Grup toplantısında Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin “Bir oyum var mecliste de referandumda da evet olacaktır” sözlerini hatırlatarak Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin memleket meselelerinde her zaman sağduyudan yana taraf olduğunu ifade ederek MHP İl Başkanı Hakan Pınar’a Devlet Bahçeli’nin Çanakkale’deki temsilcisi olarak teşekkürlerini iletti.
 
"REFERANDUMDA ANAYASA DEĞİŞKLİĞİNİ KÖY KÖY DOLAŞARAK ANLATACAĞIZ"
 
Yeşim Karadağ ziyarette yaptığı konuşmada referandum çalışmalarına başladıklarını ifade ederek; “Biz 330’da olsa 367 de olsa tasarının halka gitmesinden yana olduğumuzu her platformda ifade ettik. Halkımızın kararı baş tacımızdır. Önce teşkilat içi eğitimlerimizi tamamlayacağız ardından sahalara çıkarak anayasa değişikliğinin vatandaşlarımızın hayatında ne gibi değişikliklere yol açacağını köy köy kahve kahve gezerek anlatacağız. İnşallah Milliyetçi Hareket Partisi ve Ülkemizin Geleceğini düşünen her kesiminde oyunu alarak referandum sandığından anayasa değişikliğini büyük bir çoğunluk ile evet oyunu çıkartacağız dedi.

Eskimilletvekillerinden Müjdat Kuşku ile birlikte Yerel Yönetimler Başkanı Tülay Ömercioğlu da ziyarette bulunan isimler arasında yer aldı.

 

HABER YORUMLARI