Bahadır Yenişehirlioğlu Biga Kitap Fuarı'nda

1.Biga Kitap Fuarında öğrencilerle bir araya gelen yazar ve oyuncu isim, yeni romanı Kara Güneş’i imzaladı.

16.12.2016 - 13:06
01.01.1970 - 02:00
Bahadır Yenişehirlioğlu Biga Kitap Fuarı'nda

Ünlü oyuncu ve yazar Bahadır Yenişehirlioğlu,1.Biga Kitap Fuarında öğrencilerle bir araya geldi.Türkiye’yi 15 Temmuz’a götüren yeni romanı Kara Güneş’i imzaladı. Daha sonra Şehit İbrahim Ateş Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde öğrencilerle söyleşide bir araya gelen Yenişehirlioğlu, kitabını tanıttı.

TRT 1 kanalında yayınlanan ’Sevda Kuşun Kanadında’ dizisinin oyuncularından olan Yenişehirlioğlu, Bir 15 Temmuz romanı olan Kara güneş’in Fetullahçı Terör Örgütünün(FETÖ)darbe girişiminin 40 yıl önce başlatılan bir çalışmanın finali olduğunu belirterek, "Kara Güneş bir sorumluluk kitabı, bir çığlık aslında. İstiyorum ki bu çığlık okuyanlar tarafından büyütülsün. Bu çığlık ancak okunduğu takdirde karşılığını bulacak. Bir proje bir sorumluluk benim için. Küçük kuşun gagasında taşıdığı bir damla pür su. Çağ yangınına götürüp dökülmek için hazırladığım bir kitap."

"Lütfen okuyun, okutturun ve çevrenize anlatın.15 Temmuz’ları bir daha yaşamak istemiyorsak, bu acı bir daha memleketimizde bizi yüz yüze bıraksın istemiyorsak, bunun türevleri ile de karşılaşmak istemiyorsak ve bir toplum bu kadar aklını kaybetsin istemiyorsak o zaman bir an evvel yaralarımızı sarıp tedavi etmemiz gerekiyor" açıklamalarında bulundu.Söyleşi sonunda Okul Müdürü Nilüfer Girgin, Yenişehirlioğlu’na çiçek takdiminde bulundu.

HABER YORUMLARI