Çanakkale Köprüsü'nün geçiş ücreti belli oldu!

Başbakan Binali Yıldırım'dan son dakika açıklaması geldi. Çanakkale 1915 Köprüsü geçiş ücreti ne kadar belli oldu. Başbakan Yıldırım, 18 Mart 2017'de temeli atılacak Çanakkale 1915 Köprüsü'nün geçiş ücretinin 15 avro artı KDV olacağını bildirdi. İşte flaş açıklamalara ilişkin tüm detaylar...

25.10.2016 - 17:54
01.01.1970 - 02:00
Çanakkale Köprüsü'nün geçiş ücreti belli oldu!

Çanakkale Köprüsü geçiş ücreti belli oldu son rakamı Başbakan Binali Yıldırım açıkladı. Yıldırım, Çanakkale 1915 Köprüsü'nün geçiş ücretini 15 Euro + KDV olarak açıkladı

Çankaya Köşkü'nde basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Başbakan Yıldırım'dan satır başları şöyle: 

Çanakkale Köprüsünün açıklığı 2023 metre olacak. Viyadüklerle toplandığı zaman 5 km’den fazla bir uzunluğa erişiyoruz. Buna ilaveten de 100 kilometrelik bir otoyol var. Bunun ağırlıklı kısmı Gelibolu’dan başlayıp Malkara’ya kadar devam eden oradan da İstanbul’a uzanan bir otoyol.

İnşallah ihalesi gerçekleşecek ve yapımına da en kısa sürede başlamak. Hedefimiz 2023 yılına kadar bitirmek. Yaklaşık 5 yıl ön görülüyor yapım süresi. 18 Mart’ta da temel atmayı hedefliyoruz.

Japonya da ilgileniyor, başka ilgilenenler var. Kore, Çin ve Türk müteahhitler de var ilgilenenler arasında.  Er meydanı burası. Burada sistem şöyle olacak yapım süresi dahil işletme süresini en az veren. Süre yarıştırılacak. Trafik garantisi var. Süreyi en kısa veren kazanan teklif olacak.

Türkiye'nin bir mega projesi daha start vermiş oldu. Ahmet Bey artık altın vuruşu yaptı. Çanakkale her türlü geçilir hale geliyor. Türkiye dünyada büyük projeleri yapan ender ülkelerden biri.

HABER YORUMLARI