Çanakkale'ye Organize Sanayi Bölgesi müjdesi!

Bülent Turan'dan Çanakkalelilere Organize Sanayi Bölgesi müjdesi geldi.Çanakkale'ye Gıda ve Tarım Osb'si Kurulacak. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'de Gıda ve Tarım ile ilgili Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulacağını belirtti. Bülent Turan'ın açıklamalarına ilişkin tüm detaylar haberimizde...

02.10.2016 - 18:41
01.01.1970 - 02:00
Çanakkale'ye Organize Sanayi Bölgesi müjdesi!

Bülent Turan'dan Çanakkalelilere Organize Sanayi Bölgesi müjdesi geldi. Çanakkale'de Gıda ve Tarım Osb'si Kurulacak. AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'de Gıda ve Tarım ile ilgili Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulacağını belirtti. Bülent Turan'ın açıklamalarına ilişkin tüm detaylar haberimizde...

AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, Çanakkale'de Gıda ve Tarım ile ilgili Organize Sanayi Bölgesi (OSB) kurulacağını belirtti.

Turan, yaptığı yazılı açıklamada, Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından belirlenen bitkisel üretim desteklerinin açıklandığını ifade etti.

Bakanlığın, ülkede arz açığı bulunan, stratejik ve bölgesel önem arz eden, insan beslenmesi, sağlığı ve hayvansal üretim açısından önemli desteklenecek ürünleri belirlediğine işaret eden Turan açıklamasında şunları kaydetti: 

"14 yılda Çanakkale'ye verilen tarımsal destekler ortada. Çanakkale'ye ayrılan tarımsal destek ödemeleri 14 yılda 6 kattan fazla oldu. Birçok değeri elinde bulundururken aynı zamanda tarım şehri olan Çanakkale'de gıda ve tarım OSB'sini kurmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakan yardımcımız Mehmet Daniş de yürüttüğü çalışmalardan dolayı teşekkür ediyoruz. Çanakkale'nin tarımda önünün açılması için çok önemli bir fırsat."

HABER YORUMLARI