Çanakkale’ye Teknopark için 300 milyonluk yatırım

Çanakkale Teknopark ARGE ve İnovasyonun yeni merkezi olacak.

02.01.2017 - 11:54
01.01.1970 - 02:00
Çanakkale’ye Teknopark için 300 milyonluk yatırım

Çanakkale Teknopark’da, bir yıl gibi kısa bir sürede Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın verdiği destekle 134.000 m2 yatırım alanının planlarının tamamlandığını, altyapı ve üst yapı çalışmalarının başladığını belirten AK Parti Grup Başkanvekili Çanakkale Milletvekili Av. Bülent Turan, ilk aşamada 13 milyonluk desteğin onaylandığını söyledi. 2017 yılında da tüm altyapısıyla yatırımcıya hazır hale geleceğini ifade eden Turan, böylece sosyal alanları, ofis ve laboratuvar tesisleriyle 300 milyonluk ileri teknoloji ve Ar-Ge yatırım alanının Çanakkale’ye kazandırmış olacaklarını belirtti.

Turan; “Günümüz dünyasında artık ülkeler değil şehirler yarışıyor. Çok önemli değerleri ve kimliği olan Çanakkalemizin hak ettiği yere gelebilmesi ve dünyanın önde gelen şehirleriyle rekabet edebilmesi için gece gündüz demeden çalışıyoruz. Bu yarışta en etkili faktörlerden birisi kuşkusuz yerli ve yabancı yatırım ve yatırımcının artırılması. Bu doğrultuda üniversitemizin öncülüğünde çalışmalarına başlanan Çanakkale Teknopark’da, bir yıl gibi kısa bir sürede Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın verdiği destekle 134.000 m2 yatırım alanının planları tamamlandı, altyapı ve üst yapı çalışmaları başladı. İlk aşamada 13 milyonluk destek onaylandı. 2017 yılında da tüm altyapısıyla yatırımcıya hazır hale gelecek.

Böylece sosyal alanları, ofis ve laboratuvar tesisleriyle 300 milyonluk ileri teknoloji ve Ar-Ge yatırım alanını Çanakkalemize kazandırmış olacağız. Çanakkale ruhuna yakışır şekilde Milli ve Yerli projelerin bölgemizde üretilmesini sağlayacak altyapı da kurulmuş olacak. Çanakkale Teknopark’ın kurulum aşamasında emeği geçen başta Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Rektörü Yücel Acer olmak üzere destek veren herkese teşekkür ediyoruz. Üniversitemize, Çanakkalemize hayırlı olsun” dedi.

HABER YORUMLARI