Ezine Gıda OSB Resmen Kuruldu, Çanakkalemize Hayırlı Olsun

Ticaret ve Sanayi Odasının öncülüğünde iki yıl önce çalışmalarına başlanan, Ezine Belediyesinin büyük gayretleri ve AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan’ın destekleriyle Ezine, Bayramiç ve Ayvacık ilçelerinin kaderini değiştirecek Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesini resmen kuruldu. Çanakkale’mize iş, aş, istihdam getirecek , markalarımızın değerini artıracak , Ezine, Ayvacık, Bayramiç hattında tarım ve hayvancılığın gelişmesi, tarım ve hayvancılıktan elde edilen ürünlerin işlenmesi ve neticede sanayicilerin yurtdışına ve yeni pazarlara açılarak dış ticaretlerini geliştirmelerine olanak sağlayacak Ezine Gıda OSB’si için ÇED Olumlu Belgesinin onaylanmasının ardından yer seçimi kesinleştiği ve OSB tüzel kişiliği kazanıldığı bilgisi paylaşıldı. Turan bölgenin potansiyeli açısından çok önemli olan kararı; “Siyasi tartışmalar içinde bölgemiz yatırımlarını asla ihmal etmiyoruz” sözleriyle duyurdu.

30.12.2016 - 17:32
01.01.1970 - 02:00
Ezine Gıda OSB Resmen Kuruldu, Çanakkalemize Hayırlı Olsun

Çanakkalemize İş, Aş, İstihdam Getirecek , Markalarımızın Değerini Artıracak

Çanakkale Ticaret  ve Sanayi Odasından yapılan bilgilendirme metninde şu bilgilere verildi; “İki yıl önce Sayın Valimizin Odamıza tevdi ettiği görev üzerine çalışmaları başlatılan Ezine Gıda İhtisas Organize Bölgesinde bu hafta başı ÇED Olumlu Belgesinin onaylanmasının ardından bugün itibarıyle yer seçimi   kesinleşmiş  ve  OSB  tüzel kişiliği kazanılmıştır.

Bu süreci bir haftadır Ankarada bizzat takip eden; Çanakkale Ticaret ve Sanayi Odası Sayman Üyesi Mustafa Kansu, Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu ve Ezine Kaymakamı Ali Fuat Atik , Projeye büyük destek veren Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanımız Dr. Sayın Faruk Özlünün makamından 2017 Yılı Yatırım Programına alındığı müjdesini de paylaştılar. Çanakkalemize iş, aş, istihdam getirecek , markalarımızın değerini artıracak Ezine Gıda İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin Çanakkalemize hayırlı olmasını diliyor, büyük destek veren Sayın Vekillerimize şükranlarımızı arz ediyoruz.”

Siyasi Tartışmalar İçinde Bölgemiz Yatırımlarını Asla İhmal Etmiyoruz

AK Parti Grup Başkanvekili, Çanakkale Milletvekili Bülent Turan sosyal medya hesabı twitter üzerinden yaptığı açıklamada; “ Siyasi tartışmalar içinde bölgemiz yatırımlarını asla ihmal etmiyoruz.Bugün ‪@Dr_Faruk_Ozlu Bk'mızın imzasıyla Çkale Gıda OSB  resmen kuruldu” dedi.

Onaylanıp 2017 Yatırım Programına Alınmıştır

OSBnin 2017 yılı yatırım programına alındığını duyuran Ezine Belediye Başkanı Haluk Babaoğlu; “yaklaşık üç yıldır mücadelesini verdiğimiz, Ezine tarihinin değil bölgenin en büyük yatırımı Ezine gıda ihtisas organize sanayi bölgesi bilim sanayi ve teknoloji bakanımız Faruk Özlü tarafından onaylanıp 2017 yatırım programına alınmıştır. Böylelikle onaylanan kurucu heyet bundan böyle organize yönetimi ile ilgili çalışmalarına başlayacaktır” açıklamasında bulundu.

HABER YORUMLARI