Gökçeada Sosyal Ve Kültürel Hayatı Geliştirme Derneği Kuruldu!

Gökçeada Sosyal Ve Kültürel Hayatı Geliştirme Derneği Kuruldu! Gökçeada’nın en yeni Sivil Toplum Kuruluşu olan GÖKÇEADA SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYATI GELİŞTİRME DERNEĞİ mayıs ayında kuruluş işlemlerini tamamladı. Derneğin Kurucu Başkanı Tahir SARGUT flaş açıklamalarda bulundu. İşte o açıklamaların detaylar...

30.09.2016 - 17:58
01.01.1970 - 02:00
Gökçeada Sosyal Ve Kültürel Hayatı Geliştirme Derneği Kuruldu!

Derneğin Kurucu Başkanı Tahir SARGUT yaptığı yazılı açıklamada  “Şimdiye kadar hayatımı neredeyse aralıksız sürdürdüğüm bu şirin lakin şirin olduğu kadar mahrumiyet içeren ilçede memleketimde Gökçeada’mda her sorunu birlikte yaşam mücadelesi verdiğimiz hemşehrilerim ile yaşadım ve bundan böylede yaşamaya devam edeceğim. Ekonomik sorunlarımız oldu , sağlık sorunlarımız oldu , eğitim sorunlarımız oldu. Lakin tespitim hep o olmuştur ki Gökçeada’nın En büyük problemi sosyal ve kültürel hayatın neredeyse vasata dahi erişemiyor olması. Ekonomik sorunlarımızı yazın gelişi ve turizm sezonu  ile bir nebze aşabiliyoruz. Sağlık sorunlarımızı her geçen gün yapılan yenilikler sunulan imkanlar ile aşabiliyoruz. Malumunuz eğitim sorunumuzu da yeni başlayan yatırımlar ile aşacağız inşallah."

Tahir SARGUT sözlerine şöye devam etti: "Özellikle kışın başladığı şu dönemde Gökçeada’nın Sosyal hayatını renklendirecek geliştirecek hiçbir çalışma yok. Tespitimiz yaşadığımız ilçemizde bu konuda bir potansiyel var lakin bu potansiyeli harekete geçirecek çekip çevirecek bir motivasyona ihtiyaç var. Zaman zaman bu motivasyonu Gerek Belediye Gerekse diğer resmi kurumlar vermeye çalışsada bu kurumların asli görevleri çok daha ağır olduğundan sürekliliği olamıyor. Buradan hareketleGökçeada ortak paydasında buluştuğumuz değerli dostlarımla bu motivasyonu sivil toplum kuruluşu olarak daha kolay hakarete geçirebileceğimizi düşündük ve arkadaşlarımız ile derneğimizi kurmaya karar verdik kuruluşumuz Gökçeada’nın en haraketli zamanı olan Turizm sezon öncesine geldiğinden ve hepimizin malumu o kara 15 Temmuz gecesi yaşadığımız hain darbe kalkışmasından dolayı şimdiye dek istediğimiz çalışmaları yapamadık. Lakin yeni kurulmuş olmamıza rağmen özellikle hain darbe kalkışmasına en sert ve ilk tepkiyi  yaptığımız yazılı açıklama ile biz verdik. Akabinde 15 Temmuz şehitlerimiz için ilk anma organizasyonunu da bizim derneğimiz yaptı. Şimdi artık sezon bitti ve bizlerin çalışma dönemi başladı "

Tahir SARGUT​ Gökçeadalıları derneğe üye olmaya davet etti

"Bu arada yeni üyeliklerimizi de bir yandan yapıyoruz. Özellikle bu konuda masanın etrafına toplandığımızda bizlere fikir verecek değerli isimlere çağrımız olsun tüm Gökçeadalıları derneğimize üye olmaya ve omuz omuza çalışmaya bekliyoruz. Bunun yanında Kalbi Gökçeada için atan ve Değişik nedenlerle Gökçeada dışında yaşayan değerli dostlarımıza da derneğimizin kapısı ardına kadar açık. Teknolojinin gelişmesi ile ortadan kalkan iletişim zorluğu ile onlarında farklı bir perspektiften bakarak derneğe ve Gökçeada’ya büyük katkı sunacaklarını düşünüyorum."

Gökçeada Sosyal Ve Kültürel Hayatı Geliştirme Derneği Kurulu Başkanı Tahir SARGUT sözlerini şöye tamamladı: "Kasım ayı içerisinde ilk genel kurulumuzu da yapacağız ve ondan sonra daha aktif olarak çalışmaya başlayacağız. Fikir aşamasında belirlediğimiz güzel projelerimiz var lakin ilke gereği olgunlaşmadan değerli Gökçeadalılar ile paylaşmak istemiyorum. İnşaallah kısa süre içerisinde projelerimiz konusunda mesafe alacağımızı ve kesinleşmesi ile de Gökçeadalı hemşehrilerimiz ile paylaşma mutluluğunu yaşacağımızı umuyorum. Tüm Gökçeadalı Hemşehrilerimi saygı ve muhabbetle selamlıyor saygılarımı sunuyorum.” Dedi. 

HABER YORUMLARI