KYK'nın Burs ve Kredi Açıklaması

Yükseköğrenim okuyan ama Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan burs veya öğrenim kredisi almak istemeyen öğrenciler artık vazgeçme işlemini edevlet sistemi üzerinden gerçekleştirecek.

11.01.2017 - 16:59
11.01.2017 - 16:59
KYK'nın Burs ve Kredi Açıklaması

Yükseköğrenim okuyan ama Kredi ve Yurtlar Kurumu'ndan burs veya öğrenim kredisi almak istemeyen öğrenciler artık vazgeçme işlemini e-devlet sistemi üzerinden gerçekleştirecek.

KYK'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, yurt, kredi ve burs başvurularını, kayıt işlemlerinin tamamını ve kredi geri ödeme ile erteleme işlemlerini e-devlet sistemine aktaran kurum, bürokrasi ile kırtasiyeciliği ortadan kaldıran faaliyetlerine bir yenisini ekledi.
 
KYK, öğrenim kredisi ve burs almak istemeyen öğrencileri kuruma dilekçe ile başvurma külfetinden kurtararak, burs ve krediden vazgeçme işlemlerini e-devlet sistemine taşıdı.
 
Kredi ve Yurtlar Kurumundan öğrenim kredisi ve burs alan öğrenciler, bunu sona erdirmek istediklerinde "www.turkiye.gov.tr" adresinden kendi e-devlet şifreleri ile kurum linkine ulaşarak kredi ile burslarının iptal işlemini gerçekleştirebilecek.

Teknolojiye dönük yeniliklerini sürdüren Kredi ve Yurtlar Kurumu'nun gelecek dönemlerde yapacağı yenilikler merak ediliyor.

HABER YORUMLARI