Çanakkaleli Milli Yüzücü Survivor'da!

Survivor 2017 ünlüler kadrosu açıklanırken, yarışmanın başlamasına kısa bir süre kala son isimler de açıklandı. Çanakkaleli Milli yüzücü ve dalış rekortmeni Şahika Ercümen ünlüler kadrosunda yarışacak.

Sosyal medya hesabından Survivor hakkında son güncellemeleri paylaşan Acun Ilıcalı, yarışmacıların isimlerini tamamen açıkladı.

Daha önce Survivor 2017 ünlüler kadrosunda İlhan Mansız, Furkan Kızılay, Serhat Akın, Seda Demir, DJ Berna Öztürk ve Tarık Mengüç`ün yer alacağını belirten Ilıcalı son isimleri de açıkladı. Buna göre; Survivor 2017`de Çılgın Sedat lakaplı Sedat Kapurtu, Milli atletler Sema Apak, Pınar Saka, milli boksör Adem Kılıçcı, dünya serbest dalış rekortmeni Şahika Ercümen ve dünya kick boks şampiyonu Sabriye Şengül ünlüler kadrosunda yarışacak. Survivor, 21 Ocak 2017`de başlayacak. 

Şahika Ercümen kimdir? Türk serbest dalışçı ve sualtı hokeyi oyuncusu Şahika Ercümen, 1985 yılında Çanakkale`de doğdu. Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü mezunu olan ve aynı zamanda Başkent Üniversitesi`nde yüksek lisans eğitimine devam eden Ercümen; serbest dalışta Türkiye rekorunun son sahibi. 2006`da, İspanya`nın Tenerife kentinde düzenlenen Serbest Dalış Dünya Şampiyonası`nda elde ettiği dereceyle Türkiye rekoru kırdı. 26-27 Mayıs 2007 tarihlerinde, Ankara ODTÜ kapalı yüzme havuzunda düzenlenen dinamik apnea (serbest dalışın havuzda yapılan branşlarından biri) Türkiye Şampiyonası`nda tek nefesle havuzda 145,35 metre giderek Türkiye rekoru kırdı.

Çanakkale'yi dünya şampiyonalarında gururlandıran Şahika Ercümen'in Survivor performansı merakla bekleniyor.Yorumlar

Benzer Haberler